kurs

Soledad Krasicka i Anna Adamiak

PATHWORK

Kategoria
Mind
.

Wielu z nas, zanim wejdziemy na ścieżkę samopoznania, ma w sobie głębokie pragnienie, silniejsze niż pragnienie zrealizowania się na poziomie emocjonalnym lub twórczym, które płynie z poczucia że być może istnieje stan świadomości bardziej satysfakcjonujący i że życie można doswiadczać szerzej, bardziej wielowymiarowo.

Kiedy nasze pragnienie jest prawdziwe, jesteśmy gotowi zapłacić cenę i wychodzimy z założenia że klucz do naszej realizacji jest tylko w nas samych. Przy błędnym- obwiniamy innych za niepowodzenia, czujemy żal, jesteśmy niecierpliwi, sfrustrowani, jesteśmy w iluzji że nagroda przyjdzie z zewnątrz.

Kluczem do samorealizacji jest otwieranie się na wszystko co przynosi nam życie poprzez czucie, bez mechanizmów obronnych. Zdrowe i naturalne mechanizmy są potrzebne i zawsze będą, ale w spaczeniu powodują że cały czas jesteśmy w defensywie, przed czymś co było zagrożeniem w naszym postrzeganiu gdy byliśmy dzieckiem, ale teraz najczęściej nie jest osadzone w rzeczywistym niebezpieczeństwie.

Czując ból będziesz mieć dostęp do głębokich pokładów zrozumienia siebie samego przez co staną sie jasne zależności przyczynowo-skutkowe, które doprowadziły do danej sytuacji.

Nasz dualny umysł wyklucza możliwość doświadczania przyjemności w ciele i na poziomie mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Poza błędnymi przekonaniami dotyczącymi przyjemności, mamy wpojone unikanie „nieprzyjemnych” sytuacji, emocji, tego co niewygodne,…..

Nasza osobowość musi przestać unikać bólu, cierpienia, złości, nienawiści, lęku, wstydu, poczucia winy, zazdrości, abyśmy mogli podtrzymywać stany błogości i intensywnej przyjemności. Żeby czuć przyjemność nie możemy odgradzać się od bólu .

PATHWORK– nie jest psychoterapią tylko częściowo się z nią pokrywa.

Tak jak i ona na pierwszym etapie pomaga nam zmierzyć się i przejść przez:

 • mylne przekonania,

 • dezorientację,

 • nastawienia destrukcyjne,

 • ograniczające nas systemy obronne,

 • negatywne emocje i paraliżujące stany.

NARZĘDZIA PATHWORKU:

 • medytacja

 • modlitwa

 • codzienna introspekcja

 • indywidualne sesje

 • praca w grupie

ODNALEŹĆ NASZE PRAWDZIWE JA

Wchodząc na ścieżkę samopoznania poznajemy nasze słabości, wady, zastałe emocje, gdy poznamy te aspekty , będziemy mogli poznać prawdziwą esencję naszego bytu.

Aby tego dokonać, musimy być ze sobą całkowicie szczerzy, to wymaga przyznania się (przed sobą) co w danej chwili jest w nas bez masek i sztuczności, tak aby obnażyć naszą delikatność. Ta szczerość jest niezbędna aby podążać tą ścieżką, nagrodą jest prawdziwy spokój i połączenie.

Z czasem staje się naturalnym i organicznym procesem samopoznania.

Gdy patrzymy z boku, może nam się wydawać, że w Pathworku praca skupia się głównie na „cieniu”. Pozytywne i negatywne są niejako tym samym prądem.

Nie są to dwa odmienne aspekty energii i świadomości, lecz są dokładnie tym samym. Każda cząsteczka energii i świadomości, która kiedyś stała się negatywna, musi powrócić do swojego oryginalnego stanu.

To jest możliwe tylko wtedy, gdy weżmiemy odpowiedzialność za naszą negatywność. Obrazy- lub inaczej, błedne przekonania. Są to sztywne schematy wyryte w substancji duszy. Obraz składa sie z błędnych konkluzji, spaczonych uczuć i blokad na poziomie ciała fizycznego.

Tą ścieżka pracy zakłada porzucenie iluzji. Gdy zrezygnujemy z potrzeb naszego małego ja, bedziemy w stanie połaczyć się z naszą duchową istotą. Ta istota ciagle się odnawia, jest naszym boskim centrum. Dopóki sie z nią nie połaczymy, dopóty nasza tęsknota nie będzie zaspokojona, nie ma żadnego skrótu, jedyna droga prowadzi przez poznanie naszego cienia. Staniemy się świadomi siebie i innych, swojej mocy, aby wchodzić w relacje, rozumieć ludzi i towarzyszyć im bez lęku.

Wykład:
1. Prawo samostanowienia i wolnej woli
2. Prawa Boskie
3. Obrazy
Ćwiczenia:
1. Przyjmowanie rodziców w sobie (praktyka)
2. Codzienna introspekcja, modlitwa i medytacja jako 3 narzędzia do samopoznania
3. Ćwiczenia z obrazami
Wykład:
1. Jakie są rodzaje masek
2. Z którymi się utożsamiasz
3. Maska a spaczone atrybuty boskie
4. Związek obrazu i maski
Ćwiczenia:
1. Doświadczanie jaką maskę wybrałem w dzieciństwie, czy jest jedna, czy więcej
2. Kim jestem bez maski, po co ją/je zakładam
3. Głos wewnętrznego krytyka, perfekcjonizm
Wykład:
1. Poznanie cech niższego bytu
2. Dziecko a niższy byt
3. Geneza niższego bytu
4. Poznać swój niższy byt
5. Nasz potencjał uwięziony w niższym bycie
6. Prawdziwy ból duszy a ból ofiary
Ćwiczenia:
1. Ćwiczenia z naszymi: 'NIE"
2. Praktyka osądu i krytyki
3. Ćwiczenia uwalniające lęk i wstyd

CO OTRZYMUJESZ W CENIE:

 • 3 warsztaty video online 
 • 3 nagrania video ćwiczeń grupowych online
 • Nagrania mp3 z warsztatów
 • Dostęp do zamkniętej dedykowanej grupy Facebook dla uczestników
 • Dodatkowe materiały (wykłady Pathwork w pdf)
 • Dodatkowe spotkanie indywidualne. z Sole lub Anią (opcja)
 • Dostęp do biblioteki webinarów mindbodyspiri.pl (opcja)

Zobacz bezpłatny webinar

Wybierz bilet i kliknij
"KUP SZKOLENIE"

DOSTĘP NA ROK

590zł 390zł
w cenie otrzymujesz:
Dostęp do panelu kursu przez 365 dni, w którym znajdziesz:
 • Video z ćwiczeń i wykładów
 • MP3 z wykładów
 • Dostęp do Grupy Facebook
 • Materiały pdf

 

DOSTĘP BEZ OGRANICZEŃ

795zł 490zł
w cenie otrzymujesz:
Dostęp do panelu kursu bez ograniczeń czasowych, w którym znajdziesz:
 • Video z ćwiczeń i wykładów
 • MP3 z wykładów
 • Dostęp do Grupy Facebook
 • Materiały pdf

Opinie o kursie

Marek Jachimczyk

Warsztaty pathworku uczą mnie dostrzegać, analizować i obserwować własne postępowanie . Tłumacza mi moje reakcji wobec innych i samego siebie jako związek z moim przeszłym życiem ... cofając się aż do dzieciństwa..
Odkrywanie własnych masek , szukanie przyczyn własnego bólu, zagubienia i nieświadomości .. odnalezienia samego siebie ... a doświadczenie tego daje wielka radość i emocjonalne przeżycie...
i to wszystko dzięki warsztatom Pathworku ,.. a to dopiero dla mnie początek.. Zajęcia grupowe są wspaniałą formą warsztatów ponieważ doświadczamy nie tylko własnych ale też innych obecnych osób emocji i przeżyć .. uczymy się z ich doświadczeń życiowych,- które są w wielu wypadkach podobne albo identyczny z naszymi.. a te reakcje obecnych na ćwiczeniach przybliżają i łącza nas w nieokreślona , wzniosłą i emocjonalną więź .
Ćwiczenia z kamerkami bardzo dobre .. zwłaszcza że mamy możliwość kontroli nad nimi i głosem w zależności od naszych potrzeb i sytuacji.

Maria Dahlström

Warsztaty dużo mi uświadomiły, czuje, ze zrobiłam krok do przodu. Jedno z ćwiczeń w części II połączone z modlitwa przetransformowało natychmiast jeden z moich problemów, odczulam to natychmiast po zakończeniu ćwiczenia. Dzięki
Ćwiczenia z kamerami bardzo mi odpowiadały.

Beata

To było dla mnie poruszenie tematu, pozostało wiele pytań, na pewno zadam je w grupie na fb. Czekam na polską wersję lekcji żeby móc poczytać i zgłębić.
Pathwork pokazał mi metody pracy, których jeszcze nie stosowałam, było to mocne doświadczenie. A forma pracy online z kamerkami dla mnie jest odpowiednia, bo daje mi kontakt z ludźmi, mogę zobaczyć i poczuć te osoby. Tak jak Ania i Soledad mówiły na początku - bez Prawa Braterstwa nie zrobimy tak wielkich kroków.

Marlena

Fantastyczne połączenie wykładów i ćwiczeń, cenna byla dlanie praca na różnych poziomach. Duży zakres wiedzy, choć skondensowany do kilku dni. Mam mały niedosyt :) i chętnie dowiem sie więcej.

Opcjonalnie możesz dołączyć do cyklicznych warsztatów rozwijających Pathwork , na których spotykamy się w małych grupach online.

Kup teraz

O autorze kursu

Soledad Krasicka i Anna Adamiak
Soledad Krasicka

Urodziłam się w 1968 roku w Warszawie, w wieku 21 lat wyjechałam na trochę do Argentyny, kraju rodzinnego mojej matki, gdzie przyszło mi tam zostać ponad 20.
Moją pierwszą pracą było zarządzanie gospodarstwem rolnym oddalonym o 1400km od mojego domu. To nauczyło mnie cierpliwości i dyscypliny, musiałam otworzyć się na zupełnie "inny świat".

Ta druga ojczyzna pozwoliła mi eksplorować rożne ścieżki rozwoju duchowego, pierwszą poważną fascynacją była terapia minerałami. Lecz gdy ponad dziesięć lat temu poznałam metodę Pathwork, poczułam się jak w domu. Ustał czas poszukiwań, moja dusza odnalazła to, czego pragnęła i szukała po omacku.

Jestem facylitatorem tej metody, prowadzę grupy Pathwork i daję sesje indywidualne. Równocześnie pogłębiam wiedzę, od trzech lat jestem na ścieżce pracy z otwieraniem ciala na przepływ energii, która prowadzi Fabiana Sacca, moja nauczycielka, zgłebiam metodę Core Energetics, pokrewną z Pathworkiem.

Im więcej wiem, tym bardziej fascynują mnie różne metody pracy, zwłaszcza te, które pracują z ciałem. Oprócz codziennej praktyki, kwestionuje moje życie, a zwłaszcza relacje z najbliższymi, oni są moja inspiracja do poznania głębszych pokładów mojego bytu.Anna Adamiak

Do 20 roku życia mieszkałam na południu Polski a potem przez następne 20 lat w Buenos Aires. Tam otworzyła sie moja droga na duchowość.

Rozwijałam sie i uczyłam próbując wszelakich dróg aż w końcu natrafiłam na Pathwork. Jestem Facylitatorem tej metody.

Równolegle jestem na drodze otwierania Kronik Akaszy. Daję sesje indywidualne, grupowe i nauczam innych. Jestem mamą 3 jki dzieci, które ciągle pokazują mi co neguję w zyciu i są moimi najlepszymi nauczycielami;) żoną najwspanialszego Victora, przyjaciółka świata. Uczę sie otwierać swoje serce na wszystko co mnie spotyka w życiu. Uwielbiam iść do przodu i kocham dawać. Mam głośny dom i wyrozumiałych sąsiadów.

Mam dużo energii, zaczynam poranek od praktyk duchowych, a potem wdrażam w codzienność to, czego się nauczyłam. Najczęściej sie udaje, ale często moje człowieczeństwo daje również o sobie znać i wtedy...akceptuje z miłością. Popełniam błędy i przyznaje sie do nich z łatwością. To mnie uczy pokory.